dvasinis intelektas – tikroji lyderio galia
XX a. dešimtojo dešimtmečio neurofiziologiniai tyrimai atskleidė, kad žmogaus veiklos ir adaptacijos kokybė priklauso ne tik nuo įprasto intelekto koeficiento (IQ), bet ir nuo jo emocinės (EQ) ir dvasinės (SQ) brandos. Žodis „dvasinis“ kilo iš lotynų kalbos žodžio „spiritus“, kuris reiškia „tai, kas suteikia sistemai gyvybingumo“. Taigi dvasingumas suprantamas kaip gyvybinės jėgos stiprinimas, kaip sugebėjimas įveikti sunkumus ir ieškoti geresnio būdo gyventi. Nuo senų senovės žmonės tai vadindavo išmintimi, vidiniu stiprumu; mokslas šį sugebėjimą orientuotis savyje ir supančiame pasaulyje vadina dvasiniu intelektu (SQ).
Tai jokiu būdu nėra susiję su religija ar bet kokiu tikėjimu. Jis nusako žmogaus sugebėjimą kelti tikslą, rasti veiklos prasmę ir gyventi harmoningą gyvenimą.
Žmonės, turintys aukštą dvasinį intelektą, moka pasiekti santarvę ir harmoniją su savimi, su
supančiais žmonėmis ir su aplinka, kurioje gyvena. Jie moka būti laimingi ir padeda kitiems tai aptikti savyje.
Tokie žmonės skatina pokyčius ir visuomenės atsinaujinimą, įkvepia naujų jėgų ir gyvybės bet kokiai
jų vykdomai veiklai. Jie panašūs į medžius, kurie net po didžiausios audros atsitiesia ir toliau stiebiasi į viršų.
Ištrauka iš Danah Zohar ir Iano Marshallo knygos
„Dvasinis kapitalas: gerovė, kuri padeda išlikti“:
„Dvasinė išmintis leidžia mums žaisti „neribotą žaidimą“. Ji leidžia „žaisti su ribomis“. Ji leidžia keisti taisykles arba kurti naujas. Ji leidžia kritikuoti tai, kas yra, ir svajoti apie tai, kas galėtų būti. Ši išmintis leidžia mums įsivaizduoti dar neegzistuojančios situacijos galimybes. Tai virsmo išmintis, griaunanti seną visumą ir kurianti naują. Taip galime atsikratyti senų veiklos modelių ir senų mąstymo būdų, nagrinėti problemas ir situacijas naujame, platesniame kontekste, atsisakyti senų paskatų ir pasistūmėti aukštesnės motyvacijos link. Taigi dvasinė išmintis – pagrindas strateginiam mąstymui, kuris padeda mums pažvelgti į savo strategiją iš šalies ir iš naujo.“
Mokymų temos:
Keturios žmogaus intelekto rūšys;
Dvasinis intelektas ir lyderystė šiandien;
12 dvasinio intelekto principų su praktika.