top of page
Ieškoti

APIE RETORIKOS MENĄ

Atnaujinta: 2020-08-27

„Koks būtų pasaulis, jeigu įtaigiai kalbėtume žmonėms, kurie mūsų klausytųsi sąmoningai? Tai būtų tobulas pasaulis.“ (Julian Treasure)Retorika. Vienas seniausių žmonijos menų. Tai iki šių dienų turbūt mažiausiai ištirtas mokslas / menas. Mes dažnai galvojame, kad retorika arba viešasis kalbėjimas (nors tai nėra visai tas pats, nes viešasis kalbėjimas tėra tik sudėtinė retorikos meno dalis, kuri yra matoma, t.y. vieša) - tai būdas įtaigiai ką nors pasakyti, manipuliavimas auditorija, siekiant sėkmingiau parduoti savo produktą, paslaugą ar pan. Tų dalykų retorikoje taip pat esama, bet tai tik ledkalnio viršūnė...


O kas gi po vandeniu? Kur slypi pati retorikos meno esmė?


Retorika – vienas iš trijų laisvųjų žmonijos menų (šalia gramatikos ir dialektikos). Tai yra Menas Kalbėti. Mes mokomės medituoti, mokomės kvėpuoti, tylėti, valgyti... ir tai vadiname sąmoningais dalykais. Tačiau labai dažnai kalbėjimo fenomeną, kuriuo skiriamės iš kitų visoje gyvojoje gamtoje, mes tarsi nurašome manydami, jog tai normalus, savaime suprantamas dalykas. O juk retorika – kalbėjimo mokslas / menas – yra Sąmoningas Kalbėjimas!

Mokydamasis retorikos aš ne tik mokausi kalbėti, kalbėti prieš auditoriją, įtikinamai ginti savo argumentus. Aš mokausi atsipalaiduoti. Atpažįstu, ko aš bijau, ko aš noriu. Aš mokausi ginti savo įsitikinimus, savo tiesą, savo požiūrį. Aš mokausi būti Pauzėje. Mokydamasis retorikos aš mokausi pažinti save. Kaip sakė senovės graikai, „kalbėk, kol save pažinsi“. Retorika – tai Sąmoningas Kalbėjimas, kuris visiškai skiriasi nuo to mūsų kasdienio, nesąmoningo kalbėjimo, prie kurio esame įpratę.Retorika – tai laisvų žmonių menas. Ką aš turiu omenyje, sakydamas „laisvų žmonių“? Tai savimi pasitikinčių ir savimi tikinčių žmonių menas. Tai laisvų nuo baimių, kompleksų ir ribojančių įsitikinimų žmonių menas. Kai žmogus vidumi laisvas, kai jis pasitiki savimi, kai jis tiki savimi... tada žodžiai liejasi laisvai. Žmogus vienintelis turi kalbą. Jis gali kalbėti, sakyti įvairius žodžius, dėlioti juos vieną prie kito ir taip kurti fantastiškus sakinius. Taip atsiranda istorijos, taip atsiranda naujas pasaulis. O kai žmogus yra laisvas, jis gali kurti kalbos šedevrus. Ir tada jis bus išgirstas ir suprastas. Tada kiti norės jo klausytis ir būti šalia. Kai žmogus laisvas viduje, tada prasideda Menas. Menas kalbėti. Menas būti išgirstam ir suprastam. Tai ir yra Retorika - laisvų žmonių menas.


Be to, retorika – tai įgūdis, kurį galima išlavinti. Ir kiekvienas, noriu pakartoti, KIEKVIENAS tą gali padaryti.
148 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

コメント


bottom of page